Olej kokosowy

Olej kokosowy

Według starej filozofii najcenniejszymi kosmetykami są te, które można zjeść. Ratunkiem dla skóry i włosów są kosmetyki całkowicie naturalne. Zaliczyć na pewno olej kokosowy. Uzyskiwany jest on z miąższu owoców palmy kokosowej. Jaki wpływ ma na zdrowie organizmu? Jakie walory posiada?
Walory kosmetyczne oleju kokosowego są powszechnie znane. Zaliczyć do nich można wzmacnianie bariery lipidowej skóry, wysokie zdolności nawilżające i oczyszczające. Jego delikatność powoduje, że nadaje się do skóry atopowej oraz dotkniętej problemami łuszczycy. Łagodzi także stany zapalne, podrażnienia skóry oraz łagodzi uczucie pieczenia po oparzeniu. Olej kokosowy idealnie sprawdza się na skórę wysuszoną, która straciła swoje sprężyste właściwości. Silne mrozy, upały oraz wietrzna pogoda silnie wysuszają naskórek. Olejek kokosowy nawilża, nadaje elastyczności i wytwarza barierę ochronną. Jest szczególnie przydatny w klimacie umiarkowanym, przejściowo zmiennym, gdzie skóra jest narażona na niekorzystne działanie warunków pogodowych. Olej kokosowy poprawia także kondycję włosów, paznokci oraz idealnie zastępuje krem pod oczy. Jego zdolności regeneracyjne wspomagają walkę ze zmarszczkami.

 

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe zęby

Dzisiejsza medycyna jest bardzo mocno rozwinięta. To co było kiedyś, a to co jest teraz to naprawdę ogromna przepaść, …

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna Lublin jest coraz bardziej poszukiwana, zwłaszcza przez kobiety, które pragną być atrakcyjne …

Kosmetyki ekologiczne

W dzisiejszych czasach ekologia ma coraz większe znaczenie. Bycie ekologicznym to już nie tylko styl życia, to również …