Marihuana,a oddawanie krwi

Marihuana,a oddawanie krwi

Krew to jeden z najbardziej bezcennych leków który zawsze jest potrzebny niezależnie od dnia i godziny. Jednak nie każdy może oddawać krew, ponieważ istnieje długa lista sytuacji przez które jesteśmy zdyskwalifikowani czasowo lub nawet na stałe. Jak jednak oddawanie krwi ma się do palenia marihuany?

 

W placówkach krwiodastwa w USA zażywanie konopi indyjskich nie ma wpływu na możliwość oddawania krwi pod jednym ważnym warunkiem. Dawca nie może być pod jej wpływem podczas zabiegu ze względu na możliwość pojawienia się różnych nieprawidłowości. Także Amerykański Czerwony krzyż, który pokrywa 40% zapatrzenia na krew w USA nie dyskfalifikuje użytkowników marihuany, lecz tak samo jak wcześniej niedopuszczalne jest oddawanie krwi będąc pod wpływem narkotyku.

Sytuacja jednak nie jest tak klarowna w Polsce. W rozporządzeniu ministra zdrowia z 2005 roku o tym kto może zostać dawcą krwi nie ma żadnego podpunktu, który wspomina o konopiach indyjskich. Jednak mimo to zdarzają się przypadki, takie jak pewnej mieszkanki Olsztyna, której nie pozwolono oddać krwi dlatego, ze przyznała się do palenia konopi. Dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwioleczenia w Olsztynie uzasadniła decyzję tą tłumaczyła „dobrem dawcy” oraz tym, że RCKiK nie polemizowało z przepisami, tylko ściśle ich przestrzegało. O ile nie jest to odosobniony przypadek to zdania na terenie kraju są podzielone. O ile Wrocławskie Centrum Krwiodawstwa stanowczo potępia palenie konopi indyjskiej, to Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, że krwi nie można oddawać jedynie pod wpływem narkotyków, alkoholu lub w stanie nadmiernego pobudzenia nerwowego. Zdarzają się też ośrodki, takie jak RCKiK w Łodzi, które nie dają jednoznacznej odpowiedzi, a jedynie dają odpowiedzi  że lekarz podejmie decyzję po rozmowie z nami lub że możliwość oddawania krwi jest jedynie w przypadku, gdy już nie będziemy palić.

Podsumowując. Jeśli planujemy zostać dawcą krwi, a jednocześnie jesteśmy palaczami marihuany to bardzo możliwe jest to, że nie zostaniemy dopuszczeni do zabiegu zależnie od miejsca w którym chcemy oddawać krew, wiec powinniśmy zdecydować czy chcemy dalej palić czy oddawać krew.

 

Źródło:

Tanie Sianie Nasiona Konopi

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaka jest najlepsza witamina C?

Jaka witamina C ma najlepsze lecznicze właściwości? Każdy z nas wie jak ważna dla naszego organizmu jest witamina C. …

Kamagra – gdzie kupować oraz jak?

Kupimy nawet bez recepty Okazuje się, że Kamagra jest tak naprawdę lepiej wydawanym bez recepty. Co za tym idzie jest …

Kamagra – jaka jest rozsądna dawka?

Rozsądne dawkowanie leków na potencję to bardzo ważna rzecz. Nic dziwnego, że lekarze bardzo poważnie do tego podchodzą, …