Jaki program dietetyczny pomoże nam najlepiej osiągnąć nasz cel?

Jaki program dietetyczny pomoże nam najlepiej osiągnąć nasz cel?

Wiele osób marzy o zmianie swojej sylwetki. Część z nich chce schudnąć. Inni z kolei marzą o zwiększeniu masy ciała. Często jednak brakuje nam motywacji, silnej woli, a często nawet odpowiedniej wiedzy by ułożyć swój jadłospis i kontrolować ilość i czas spożywanych pokarmów. Aby wspomóc osiągnięcie naszego celu, możemy skorzystać z aplikacji oferujących program dietetyczny. Część z nich jest darmowa, inne nie. Na jaką aplikację warto zwrócić uwagę?

Zmień siebie z Fitatu

Jedną z najbardziej kompleksowych aplikacji, jakie możemy odnaleźć w sieci jest program dietetyczny Fitatu. Program ten występuje w dwóch odsłonach, wersji płatnej i bezpłatnej. Jeżeli zależy nam jedynie na podstawowym wsparciu, w zupełności możemy ograniczyć się do darmowej wersji aplikacji.

Wersja Premium to przede wszystkim brak uciążliwych reklam i możliwość wyeksportowania danych w dowolnym, wyjściowym formacie. Obie wersje pozwalają natomiast ułożyć szczegółowy jadłospis z bardzo obszernej, wbudowanej bazy produktów, a także ustalić nasze potrzebowanie na poszczególne makroskładniki – białko, tłuszcze węglowodany i monitorować jego pokrycie w kolejnych posiłkach.

Kalkulator dietetyczny Aliant

Inny program dietetyczny, który spełnia swoją rolę to Aliant. Pozwala on na szybkie i wygodne układanie spersonalizowanych jadłospisów układanych z oparciu o rozwijającą się bazę produktów oraz gotowe przepisów. W program został wbudowany także kalkulator wysiłku fizycznego, który ułatwia nam obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz na poszczególne makroskładniki. Dzięki temu ułożymy dietę dostosowaną do naszego trybu życia.

Funkcje programu umożliwiają opracowywanie programów dietetycznych aż do trzydziestu dni i dziesięciu posiłków dziennie, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Aliant wspiera także budowanie diet określonego rodzaju, np. ketogenicznych lub wysokobiałkowych  dzięki wbudowanej bazie indeksu glikemicznego, wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych.

To tylko kilka z bogatej bazy programów, jakie możemy odnaleźć w sieci. Szukając aplikacji dla siebie zastanówmy się, czego od niej oczekujemy i na co liczymy. Choć aplikacja nie zastąpi pracy, jaką będziemy musieli wykonać, z całą pewnością ułatwi osiągnięcie wymarzonego celu.

Więcej informacji na https://nuvero.pl/

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dobre porady dla każdego

Psychoterapia Poznań to ogrom możliwości dla człowieka. Co prawda, nadal funkcjonuje takie przekonanie, że do psychoterapeutów …

Fryzura na wesele

Każda kobieta wybierająca się na wesele ma problem, w jaki sposób upiąć włosy, żeby w równym stopniu zadbać o swój …

Nowe zęby

Dzisiejsza medycyna jest bardzo mocno rozwinięta. To co było kiedyś, a to co jest teraz to naprawdę ogromna przepaść, …