Co powinniśmy wiedzieć o pomocy psychologicznej online?

Co powinniśmy wiedzieć o pomocy psychologicznej online?

Powszechna forma

Nie da się ukryć, że psycholog online jest coraz częściej popularny. Jest to niesamowicie powszechna forma świadczenia wszelkich psychologicznych usług. Psychologiczne usługi, które są świadczone internetową drogą mają właściwą specyfikę, która wynika z obwarowań oraz możliwości, które ze sobą niesie Internet. Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z oferty, którą oferuje psycholog online warto się zapoznać z jej zaletami.

Na pewno wygoda

Nie da się ukryć, że na pewno taka opcja jest nieziemsko wygodna. Nie musimy się kompletnie umawiać na spotkanie i czekać na termin. Co więcej nie musimy nawet wychodzić z domu. W związku z tym nie tracimy swojego cennego czasu. Sami wybieramy dogodny moment dla siebie oraz także miejsce.

Poza tym jesteśmy anonimowi. Nie musimy się w zasadzie przedstawiać czy też podawać żadnych innych danych osobistych. Co więcej konsultant online nie widzi naszej twarzy. Nie zna także naszego głosu. W związku z tym nie musimy się kompletnie martwić, że spotkamy go w jakimś miejscu publicznym w sytuacji mocno kłopotliwej dla ciebie. Nawet gdy zajdzie taka potrzeba, że psycholog będziemy musiał na nasz temat zaczerpnąć opinii od innych specjalistów jak pracownik socjalny, lekarz czy też prawnik, to pozostajemy w dalszym ciągu anonimowi.

Mamy także niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Pisanie wiadomości e-mailowej jest czynnością na pewno mniej zagrażającą, aniżeli przedstawienie problemy swojego w bezpośrednim kontakcie. Gdy piszemy, to także minimalizujemy poczucie wstydu, niepewności czy też lęku dotyczącego reakcji danego specjalisty na przedstawiane mu trudne oraz bolesne fakty ze swojego życia.

Bardzo doceniamy także szybkość. Samo uzyskane pomocy na pewno nie wymaga od nas długiego oczekiwania. Na odpowiedź najczęściej czekamy jedynie kilka dni. Zaletą kolejną jest nieziemsko łatwy dostęp. Tak naprawdę, aby móc skorzystać z psychologicznej pomocy online, to wystarczy, że mamy dostęp do siebie. Pomoc internetowego specjalisty jest nawet dostępna wtedy, gdy przebywamy za granicą lub też gdy jakaś choroba bądź niepełnosprawność ruchowa uniemożliwiają nam wychodzenie z domu.

Jak widzimy zalet tych jest naprawdę bardzo dużo. Wady chyba żadne nie przychodzą nam do głowy. Jedynie na ten sposób mogą narzekać osoby, które bardziej przepadają za kontaktem bezpośrednim. Jednak w przypadku rozmowy z psychologiem raczej dominuje wstyd, a więc musimy wiedzieć, że ta opcja internetowa zapowiada się nieziemsko pozytywnie. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

Teraz pozostaje nam już tylko znaleźć dobrego psychologa, który świadczy usługi online i umówić się na ten rodzaj wizyty. Nie da się ukryć, że w sieci łatwo znaleźć specjalistę i trafić na naprawdę dobrego. Bardzo pomocne okazują się opinie, które w sieci są ogólnodostępne. Im więcej opinii pozytywnych, tym dla nas lepiej. Psycholodzy, którzy mają najwięcej negatywnych opinii nie powinni być przez nas nawet brani pod uwagę.

Źródło informacji: https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/

 

Comments for this post are closed.

Na co zwrócić uwagę w salonie kosmetycznym?

Gdy odwiedzamy dany salon kosmetyczny Kraków po raz pierwszy to warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów. …

Czy warto korzystać z hurtowni kosmetycznych?

Zakupy dla wielu osób są niesamowitą formą gratyfikacji, kiedy uda im się coś osiągnąć lub wykonają zaplanowane …

Dobre porady dla każdego

Psychoterapia Poznań to ogrom możliwości dla człowieka. Co prawda, nadal funkcjonuje takie przekonanie, że do psychoterapeutów …