Co musimy wiedzieć przed masażem?

Co musimy wiedzieć przed masażem?

Nie musimy się golić!

Jeśli chcemy się wybrać na masaż Łódź, ale cały czas coś nam powstrzymuje, to rozwiejmy wszelkie swoje wątpliwości, przygotujmy się oraz udajmy się na ten fantastyczny masaż ŁódźMusimy wiedzieć jak się podczas masażu zachować oraz tak naprawdę co ze sobą należy zabrać. Każdy chce się czuć komfortowo podczas zabiegu masażu.

Golenie pleców, bikini czy też nóg nie jest absolutnie konieczne do wykonania masażu. możemy to zrobić jedynie dla komfortu własnego. Jeśli na to się zdecydujemy, to nie róbmy tego w sposób bezpośredni przed zabiegiem. Szczególnie, gdy mamy tendencję do zaczerwienia włosowych mieszków. Najlepiej ogolić nogi dzień czy też dwa dni wcześniej i przemyjmy je spirytusem, aby móc zapobiec stanom zapalnym oraz infekcjom bakteryjnym.
U mężczyzn, u których samo owłosienie ciała jest zwykle większe, gęste i długie włosy na nogach czy też plecach delikatnie mogą ciągnąć oraz plątać się podczas masażu. Dla samej większości mężczyzn golenie nie jest jednak zabiegiem komfortowym, dlatego nie jest to zwykle wymagane. Bardzo dużo zależy od komfortu osobistego.

Nie nakładajmy balsamów

Przed zabiegiem masażu nie powinniśmy nakładać balsamu na ciało ani żadnego kremu. Będzie się on rolował oraz niestety przeszkadzał podczas zabiegu. Poza tym odżywcze składniki w olejku do masaż by się znacznie gorzej wchłaniały.

Przed zabiegiem masażysta przeprowadzi z nami wywiad. Wszystko po to, aby poznać nasze samopoczucie oraz wyczuć wszelkie przeciwwskazania bezwzględne do masażu. Jeśli nie zapyta, a my coś uznamy za ważną informację, to nie bójmy się mu wtrącił w zdanie oraz powiedzmy mu po prostu o tym. On na pewno się nie obrazi, a nawet nam będzie wdzięczny. Będziemy się czuli naprawdę spokojniejsi. Co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. Zapamiętajmy sobie to i kierujmy się właśnie tymi zasadami. Jak dobrze, że mamy do nich dostęp. Już nie będziemy się tak obawiać i martwić przed naszą pierwszą wizytą u masażysty.

Comments for this post are closed.

Nowe zęby

Dzisiejsza medycyna jest bardzo mocno rozwinięta. To co było kiedyś, a to co jest teraz to naprawdę ogromna przepaść, …

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna Lublin jest coraz bardziej poszukiwana, zwłaszcza przez kobiety, które pragną być atrakcyjne …

Kosmetyki ekologiczne

W dzisiejszych czasach ekologia ma coraz większe znaczenie. Bycie ekologicznym to już nie tylko styl życia, to również …