Alergia a soczewki kontaktowe

Alergia a soczewki kontaktowe

Wiosna i lato to dla wielu alergików wymagający okres – łzawienie, pieczenie czy zaczerwienienie oczu – takie są najczęstsze objawy uczulenia na pyłki roślin. Jeśli jesteś użytkownikiem soczewek kontaktowych, w tym czasie musisz otoczyć swoje oczy jeszcze większą opieką niż zwykle.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób z alergią są soczewki jednodniowe, które dzięki częstotliwości wymiany pomagają zachować świeżość i maksymalnie możliwy komfort. Dodatkowo nie potrzebujesz poświęcać czasu na ich pielęgnację, gdyż zużytą parę soczewek po całym dniu noszenia wyrzucasz po prostu do kosza i nie martwisz się niczym. Następnego poranka możesz cieszyć się zupełnie świeżymi soczewkami kontaktowymi wyciągniętymi ze sterylnie zamkniętego blistra. W ten sposób alergeny, nie zdążą osadzić się na powierzchni soczewek, co podniesie komfort użytkowania szkieł kontaktowych nawet w tak wymagającym czasie jakim jest dla alergików okres wiosenno-letni.

Jakie soczewki?

Soczewki noszone w trybie jednodniowym pozwolą Tobie czerpać garściami z pięknej pogody, nie martwiąc się alergią.

Na rynku soczewek kontaktowych jest tak olbrzymi wybór, że z pewnością odnajdziesz produkt idealny dla siebie. W ofercie są zarówno soczewki z nieco starszego materiału hydrożelowego, który wielu osobom noszącym szkła kontaktowe w trybie jednodniowym bardziej odpowiada niż materiały nowszej generacji (silikon hydrożel). Ten drugi materiał soczewek kontaktowych charakteryzuje się zdecydowanie większą tlenoprzepuszczalnością. Dzięki tej właściwości, do naszych oczu dociera więcej tlenu potrzebnego do zachowania zdrowego wzroku.

Wśród soczewek jednodniowych są produkty m.in. popularnego producenta Johnson&Johnson: 1-Day ACUVUE® Moist, 1-Day ACUVUE® TruEye® czy ACUVUE OASYS® 1-Day. Oprócz tego swoje produkty ma równie popularna marka Alcon – Dailies Total1 lub Dailies AquaComfort.

Popularnymi produktami są też rekomendowane przez stosunkowo nowe soczewki kontaktowe z hydrożelu EyeLove Comfort 1-Day i silikonu-hydrożelu EyeLove Exclusive 1-Day, które są z filtrem UV chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem słońca. Występują one w opakowaniach 30-, 90- i 180-sztukowych, więc użytkownik może zrobić taki zapas jaki tylko potrzebuje.

Krople do oczu

Dodatkową ulgę dla oczu przyniosą alergikom krople do oczu, które nawilżą oczy i oczyszczą z alergenów, a ponadto ukoją podrażnienia. Warto wyposażyć się w krople, które mają najlepszy stosunek wielkości do ceny, a także daty ważności po otwarciu. Dobrą odpowiedzią na takie potrzeby są EyeLove Comfort 15 ml, które po otwarciu można użytkować przez 2 miesiące. Ponadto warte uwagi są też nowe krople AMO Blink od Johnson&Johnson o pojemności 10 ml oraz Renu drops 8 ml od producenta Bausch&Lomb.

 

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe zęby

Dzisiejsza medycyna jest bardzo mocno rozwinięta. To co było kiedyś, a to co jest teraz to naprawdę ogromna przepaść, …

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna Lublin jest coraz bardziej poszukiwana, zwłaszcza przez kobiety, które pragną być atrakcyjne …

Kosmetyki ekologiczne

W dzisiejszych czasach ekologia ma coraz większe znaczenie. Bycie ekologicznym to już nie tylko styl życia, to również …